Kujdes me navigacionin e veturës, mund të përfundoni në oqean!

Kujdes me navigacionin e veturës, mund të përfundoni në oqean!

Ndoqi navigacionin, por përfunduan në oqean

Një çift turistësh patën një përvojë të tmerrshme mbrëmjen e së shtunës së kaluar, kur furgoni i tyre përfundoi gabimisht në portin e varkave të vogla Honokohau në Kailua-Kona.

Sipas dëshmitarëve, shoferi dhe pasagjeri i saj ishin të lidhur me rripat e sigurimit në sediljet e tyre teksa uji futej nëpër dritaret e hapura të Dodge Caravan.

Pasagjerja mundi të arratisej nga dritarja, por kalimtarët u detyruan të hidheshin në ujë dhe të nxirrnin shoferin jashtë dhe ta çonin tek pjerrtësia e varkës, shkruajnë mediat lokale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christie H (@thehutchess)

 

LEXO EDHE:

Back to top button