Kuman zbulon se çka i tha Mesit në fund të takimit

Barcelona mundi Juventusin në Torino me 2-0, pasi që Demble shënoi në pjesën e parë, ndërsa Mesi vulosi fitoren dhe pikët nga penatia në fund të takiit. Pas kësaj përballje trajneri Ronald Kuan kishte një moment të veçantë me Lionel Mesin, ndërsa strategu holandez zbuloi se çka i ka thënë argjentinasit.

Lidhja ime me Leon asnjëherë nuk ka qenë i komplikuar. Për herë të parë u takuan dhe treguam qëndrimet tona, ndërsa ai sërisht u kthye në ekip, ku bën gjithçka që ekipi të shnëojë fitore. E vetme që I thash pas përfundimit të takimit ishte që këto ndeshje duhet më herët ti mbyllim. Sot merituam që të kemi një përfundim më të qetë të takimit,” zbuloi Kuman.

LEXO EDHE:

Back to top button