Kupa, Enis Bardhi dhe Levante kundër Viljarealit

Në selin e Federatës së Futbollit të Spanjës, është hedhur shorti për sfidat e çerekfinales në Kupën e Spanjës. Ndër dyshet më të intersante është ajo në mes Granadës, që do të jetë nikoqir e skuadrës së Barcelonës, ndërsa Betisi në terrenin vendas do të mirëpret skuadrën e Atletik Bilbaos. Ndërkohë Enis Bardhi dhe skuadra e tij, Levante, sfidën e çerekfinales do të zhvillojë në terrenin vendas, kundër skuadrës së Viljarealit. Ndërkohë Almeria do të tentojë të ndalojë Seviljën që është në formë të mirë. Sfidat e çerkfinales në Kupën e Spanjës do të zhvillohen më 2, 3 dhe 4 shkurt.

LEXO EDHE:

Back to top button