KUPA, mësohen 3 skuadrat që avancojnë në gjysmëfinale

Janë mësuar tre nga katër skuadrat, të cilat siguruan kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futboll, pasi që përballja në mes Shkupit dhe Shkëndijës, u pezullua për shkak të sulmit të tifozëve ndaj futbollistëve mysafirë.

Mbrojtësi i trofeut të Kupës së Maqedonisë, skuadra e Makedonija Gjorçe Petrovit, me rezultat minimal, 1-0, mundi skuadrën e Akademia Pandevit, falë golit të shënuar nga Adama Samake.

Në Strugë, skuadra e Struga Trim Lum, në terrenin vendas mundi Bregallnicën me 2-0. Autor të golave për skuadrën vendase ishin Maliqi dhe Shabani.

Ndërkohë në Kratovë, Sileksi mundi Vardarin, pas ekzekutimit të penlative, pasi që ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazim pa gola.

LEXO EDHE:

Back to top button