Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë, pasdite me periudha dielli. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 2 deri në 10 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme i ftohtë dhe me erë të dobët nga drejtimi verior, Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do  të arrij në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button