Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe më i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 15 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti në mëngjes do të jetë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe më i ngrohtë. Temperatura minimale do të ulet në -4, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button