Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me reshje të dobëta lokale të shiut, derisa në viset më të larta malore me reshje të dëborës. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi ug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në – 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button