Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë, ndërsa në pjesët perëndimore dukshëm më i vranët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore, erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button