Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mestarë, do të fryjë dhe erë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button