Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 6 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mestarë. Do të fryjë dhe erë mesatare deri e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button