Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do gtë jetë kryesisht me diell dhe me vranësira të vogla lokale, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 34 deri në 40 gradë, shkruan Alsat.

UV=9

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryej dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 40 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button