Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima dhe kushte për mot të ligë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 33 deri në 39 gradë, shkruan Alsat.

UV=9

Edhe në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 39 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button