Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë stabil, me vranësira të ulëta dhe mjegull nëpër lugina. Pasdite me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 19 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, paradite me mjegull dhe vranësira të ulëta, gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button