Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dh vranësira të vogla, paradite me paraqitje të mjegullës apo vranësira të ulëta nëpër lugina. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej-3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 19 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me kushte për paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button