Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira, paradite me paraqitje të mjegullës apo vranësirave të ulëta nëpër lugina. Pasdite, në pjesët perëndimore të do të ketë kushte për reshje të shiut. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, paradite me paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button