Ky është parashikimi për motin sot

Ky është parashikimi për motin sot

Moti sot paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, përgjatë Vardarit dhe në pjesët jugore e përforcuar nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në një interval prej -3 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 7 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e matur, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button