Levandovski humb penaltinë, Meksiko dhe Polonia “ndahen” në paqe

Robert Levandovski mund ti kishte dhuruar fitoren Polonisë në ndeshjen e parë të grupit C, por sulmuesi i Barcelonës gaboi nga pika e bardhë në minutën e 58′, teksa pritja ju bllokua nga veterani meksikan Oçoa.

Sa i përket lojës, ndeshja ishte e barabartë nga të dyja skuadrat ku loja më së shumti u përqëndrua në mesfushë. Në ndeshjen e radhës, Meksika luan ndaj Argjentinës, ndërsa Polonia ndaj Arabisë Saudite.

LEXO EDHE:

Back to top button