Lewandowski te Barcelona, transferim drejt dështimit

Lewandowski te Barcelona, transferim drejt dështimit

Duke folur në një intervistë për “SportBILD”, drejtori i Bayern Munichut, Hasan Salihamidzic, ka pohuar se nuk mendon që Barcelona të kthehet me një ofertë të përmirësuar për Robert Lewandowski, përpara se të shtojë se pret që sulmuesi të qëndrojë në “Allianz Arena”.

Saga e transferimit të Robert Lewandowski ka dominuar titujt e gazetave gjatë muajve të fundit. 33-vjeçari po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij me Bayernin dhe ka vendosur të mos nënshkruajë një marrëveshje të re pasi kërkon një sfidë të re në karrierën e tij.

Lewandowski i ka bërë të qarta publikisht dëshirat e tij, ndërsa ka insistuar se nuk po shqyrton asnjë ofertë tjetër përveç asaj të Barcelonës. Në të vërtetë, një marrëveshje për një kontratë trevjeçare tashmë kuptohet se është në fuqi, përcjell KosovaPress.

Megjithatë, Bayern Munich nuk është i gatshëm të largojë yllin e tyre dhe të mbetet i vendosur se ai ka ende një vit të mbetur në kontratën e tij, të cilën ata presin që ai ta zbatojë.

Barça kishte bërë një ofertë për kapitenin e Polonisë me vlerë 32 milionë euro plus shtesa, por ajo u refuzua nga kampioni gjerman. Megjithatë, gjiganti katalanas pritet të kthehet me një ofertë të përmirësuar me vlerë rreth 50 milionë euro për Lewandowski.

Por, kjo nuk e pengon Salihamidzic, i cili këmbëngul se pret që Lewandowski të kthehet në stërvitjet parasezonale në klub muajin e ardhshëm.

Duke folur për “SportBILD” për mundësinë e një oferte të përmirësuar nga Barcelona, ai tha:

“Nuk më intereson kjo. Pres ta shoh Robertin në stërvitje në Sabener Straße më 12 korrik.”

Kur u pyet nëse Bayern Munich po nënshkruante me Sadio Mane nga Liverpooli për të siguruar të ardhmen e tyre në rast të largimit të Lewandowskit, ai shtoi:

“E kuptoj pyetjen tuaj, por pozicioni ynë është i qartë, Roberti ka një kontratë deri në verën e vitit 2023”.

Por me Lewandowskin që gjithashtu nuk dëshiron të lëvizë nga qëndrimi i tij i dëshirës për t’u larguar nga Bayern për në Barcelonë, mbetet të shihet se ku do të shtrihet e ardhmja e yllit polak pas kësaj vere.

LEXO EDHE:

Back to top button