Lingard prezantohet te FC Seoul, paga javore është “vetëm” 20 mijë euro!

Futbollisti i njohur anglez, Xhesi Lingard firmos për skuadrën e re dhe tani më nis aventurën në  Korenë e Jugut. Lingard ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me FC Seoul, një nga skaudrat me histori në Kore të Jugut.

Sipas “Mail Sport”, mesfushori anglez do të përfitoj vetëm 20 mijë euro në javë dhe jo siç është mësuar në Premier Ligë deri në 200 mijë euro.

Anësori 31-vjeçar, së fundmi ishte te Notingam Foresti, kurse më parë ka luajtur edhe për klubet, si: Man. Junajte, Uest Hem dhe Derbi./Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button