Lista e futbollistëve të Gjermanisë për Kupën e Botës “Katar 2022”

Lista e futbollistëve të Gjermanisë për Kupën e Botës “Katar 2022”

Trajneri i Gjermanisë, Hans Flick ka publikuar listën e futbollistëve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Flick ka përzgjedhur gjithsej 26 futbollistë që do të luftojnë për ta fituar trofeun e çmuar të garës prestigjioze.

Në portë ka zgjedhur këta portierë: Manrc–Andre ter Stegen (Barcelona), Manuel Neuer (Bayern Munich) dhe Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt).

Në fazën e mbrojtjes ka zgjedhur këta nëntë lojtarë: Antonio Rudiger (Real Madrid), Niklas Sule (Borussia Dortmund), Christian Gunter (Freiburg), Bella – Kotchap (Southampton), Matthias Ginter (Freiburg), Thilo Kehrer (Ëest Ham United), Lukas Klostermann (Leipzig), David Raum (Leipzig) dhe Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund).

Ndërsa mesfushorët dhe sulmuesit për Kampionatin Botëror janë: Julian Brandt (Borussia Dortmund),Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), Leon Goretzka (Bayern Munich), Mario Gotze (Eintracht Frankfurt), Niclas Fullkrug (Werder Bremen), Serge Gnabry (Bayern Munich), Ilkay Gundogan (Manchester City), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Joshua Kimmich (Bayern Munich), Jamal Musiala (Bayern Munich), Thomas Muller (Bayern Munich) dhe Leroy Sane (Bayern Munich).

LEXO EDHE:

Back to top button