Liverpulli kërkon mbrojtësin 20 vjeçar të Ajaksit, aktivizohet edhe Arsenali

Skuadra e Ajaksit gjendet në një pozitë shumë të vështirë për momentin, me rekordmenët e futbollit holandez që pas 8 takimeve mbyll klasifikimin me 5 pikë. Një situatë që ka vendosur në tension edhe lojtarët, ndërsa nga ky moment kërkon të përfitojë Liverpulli.

“The Reds” kanë nisur kontaktet me lojtarin Devin Renshç. Mbrojtësi 20-vjeçar ka kontratë deri në verën e vitit 2025 me “Hakrëtarët” dhe vlera e kartonit të tij është rreth 10 milionë euro.

Mediat britanike kanë raportuar gjithashtu se në garë për shërbimet e Renshç-it është edhe Arsenali.

LEXO EDHE:

Back to top button