Liverpulli leshon pe, Henderson te Al-Ettifaq i Zherardit

Vetëm 1 javë më parë konsideroheshin si aludime, por tashmë gjithçka është afër zytarizimit. Mesfushori i Liverpullit, Xhordan Henderson është shumë pranë kalimit te sauditët e Al-Ettifaq, ku si trajner do të ketë ish-kapitenin e “të kuqve”, Stiven Zherard.

Dy klubet kanë rënë dakord për shifrën e 12 milionë paundëve, si dhe bonuset të cilat nuk janë përcaktuar akoma. Përsa i përket kontratës personale, Henderson do të nënshkruajë me arabët një kontratë 3-vjeçare, nga e cila do të përiftojë 700 mijë paund në javë.

Ndërkaq, në 12 sezonet e luajtuara te “të kuqtë” e Liverpullit, Henderson arriti të fitojë plot 8 trofe, ndër të cilat 1 Ligwn e Kampionwve, 1 trofe të Premier Ligws, 1 Botëror për Klube, 1 FA Cup, 1 Superkupë Evropë, 1 Komjuniti Shield dhe 2 Karabao Kup.

LEXO EDHE:

Back to top button