Los Anxhelos Lejkers, nis “gjahun” pas dy yjeve të NBA-s

Skuadra e Los Anxhelos Lejkersit, pas një sezoni zhgënjyes, ku u eliminua në çerekfinalet plej off-it nga Feniks Sans, ka nisur të mendojë që tani për sezonin e ri. Drejtuesit e ekipit kalifornian janë vënë në kërkim të një lojtari “big” në NBA, për të ndihmuar LeBron Xhejmsins dhe Entoni Xhoshua.

- Advertisements -

Sipas mediave amerikane, Lejkersat janë vënë në ndjekje të Kris Pollit, që këtë sezon luajti me Feniksin. Një organizator i fortë dhe me shumë përvojë në NBA, që do të ndihmojë Lejkersat.

Emri i dytë në listë është Rasell Uestbruk, që luan me Uashingtonin. Nëse për të parin marrëveshja është më e lehtë, për të siguruar shërbimet e Uestbrukut, ekipi i Lejkersit mund të heqë dorë nga Denis Shroder, Kajll Kuzma apo Taleon Horton-Taker.

Kris Poll duhet të vendosë brenda datës 1 gusht për të ardhmen e tij, nëse do të shfrytëzojë opsionin e “player option” me vlerë 44 milionë dollarë për sezonin e ardhshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button