Lufta në Ukrainë, katër civilë të vrarë nga bombardimet ruse

Lufta në Ukrainë, katër civilë të vrarë nga bombardimet ruse

Tre civilë u vranë sot nga bombardimet ruse që goditën Kherson në jug të Ukrainës, ndërsa një tjetër civil u vra në rajonin lindor të Donetskut, thanë zyrtarët rajonalë.

Guvernatori rajonal Oleksandr Prokudin tha se tre persona, duke përfshirë një grua të moshuar, u plagosën gjithashtu nga zjarri i artilerisë që goditi qytetin.

“Sot pushtuesit rusë goditën përsëri Kherson. Në një rrugë pranë mbetjeve të një dyqani, tre persona u vranë nga bombardimi”, tha Prokudin për TV ukrainas, duke shtuar se një makinë, disa autobusë dhe prona komerciale u dëmtuan.

LEXO EDHE:

Back to top button