Majami revanshohet për disfatën në finale

Los Anxhelos Lejkers kanë pësuar humbje nga skuadra mysafire, Majmi Hit pran rezultati 94-96. Lejkers u gjendën në disavantazh prej 13 pikësh në çerekun e parë, dhe në vazhdim arritën që të dalin fitues të tre çerekëve të tjerë, por me diferencë të vogël pikësh. Basketbollistët më të dalluar për Majamin ishin, Nun me 27 pikë, 5 kërcime dhe 3 asist dhe Batler me 24 pikë, 8 kërcime dhe 5 asiste.

 

Basketbollistët më të dalluar për Los Anxhelos Lejkers ishin, Kuzma me 24 pikë dhe LeBron Xhejms me 19 pikë. Kjo është humbja e dytë rradhazi për Lejkersin, pas humbjes së javës së kaluar nga Bruklin Nets.

LEXO EDHE:

Back to top button