Maks Verstapen, dominon garën në SHBA

Maks Verstapen është fitues i garës për Çmimin e MAdh të SHBA-ve, që këtë fundjavës u zhvillua në psistën “Ostin”. Piloti holandez edhe pse u parakalua në fillim të garës nga piloti i Mercedesit, Luis Hamilton, arriti që në ndrrimin e gomave të krijojë hapësirë për të rikthyer poiztën e parë para britanikut Hamilton.

- Advertisements -

Në vendin e tretë u ndal Serhio Perez, që erdhi në cak me vonesë prej më shumë 40 sekondave në raport me Verstapenin, ndërsa Sharll Leklers me “Ferrarin” u ndal në vendin e katërt duke lënë pas Daniel Rikiardon me Meklaren dhe Valetri Botas në Mercedes.

Pikë të reja arkëtuan edhe Karlos Sainz, Lando Noris, Juki Cunoda dhe Sebastian Fetel.

LEXO EDHE:

Back to top button