Manchester City për fitoren ndaj Bournemouth, formacionet zyrtare

Manchester City për fitoren ndaj Bournemouth, formacionet zyrtare

Manchester City do ta pres Bournemouthin në kuadër të javës së dytë të Ligës Premier.

Qytetarët e fituan ndeshjen e parë ndaj West Ham United me rezultat 2-0.

Edhe Bournemouth ka fituar ndeshjen e parë në kampionat ndaj Aston Villas me të njëjtin rezultat.

Pep Guardiola do të luajë me Erling Haaland në sulm, ndërsa Mahrez dhe Foden janë në sulm,

Në anën tjetër mysafirët luajnë me Kieffer Moore në sulm.

Manchester City: Ederson; Walker, Dias, Ake, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Haaland, Foden.

Bournemouth: Travers; Lerma, Mepham, Kelly; Smith, Pearson, Cook, Stacey; Tavernier, Christie; Moore.

LEXO EDHE:

Back to top button