Marselo gati të ndërprejë bashkëpunimin me Olimpiakosin, për një opsion tjetër

Braziliani Marselo raportohet se ka në dorë një propozim nga një skuadër e huaj që e kënaq dhe Olimpiakosi është në negociata me të për zgjidhjen e bashkëpunimit të tyre. Duket e parakohshme që bashkëpunimi i Olimpiakos me Marselon të përfundojë.

Mbrojtësi 34-vjeçar brazilian ka kontratë me bardhekuqtë deri në verën e ardhshme me opsion edhe për një vit, por mandati i tij nuk do të mbarojë sipas kohes se paravendosur dhe do te prishet pasi braziliani ua kishte bere te qarte kete qe ne fillim…

Marselo thuhet se ka një ofertë nga një klub në duart e tij, e cila e mbulon atë si në aspektin konkurrues ashtu edhe financiar dhe gjithçka tregon se ai do të vazhdojë karrierën atje. Te Olimpiakos ata janë në dijeni të situatës dhe janë në kontakt me palën e lojtarit për të zgjidhur bashkëpunimin e tyre me pëlqim reciprok.

LEXO EDHE:

Back to top button