Mbape është i lënduar dhe nuk luan ndaj Tunizisë?

Kilian Mbappe mund të pushohet në ndeshjen e Francës ndaj Tunizisë. Kombëtarja e Francës në ndeshjen e tretë në fazën e grupeve, do të përballet me kombëtarns e Tunizisë. Para kësaj ndeshje, sipas raportimeve të ‘RMC Sport’, Mbape po ndien një shqetësim në kyçin e këmbës.

Trajneri Didie Deshamp është duke shqyrtuar opsionin që ta pushojë yllin e PSZH-së, pasur parasysh faktin që ‘Gjelat’ kanë siguruar kalimin tutje. Edhe nëse Deshamp vendos ta aktivizojë Mbappen, gjasat janë minimale që lojtari t’i luajë 90 minuta të plota. Ndeshja mes Francës dhe Tunizisë nis në orën 16:00.

LEXO EDHE:

Back to top button