Mbijetoi në det të hapur për 22 orë!

Një japonez mbijetoi për 22 orë, pasi motobarka e tij u përmbys në një det të trazuar, sipas ”The Guardian”.

- Advertisements -

I paidentifikuari gjendej në brigjet e prefekturës Kagoshima, kur një anije e shpëtoi pas 22 orësh.

”Ai arriti t’i telefononte një kolegu, por ekipet e shpëtimit e gjetën vetëm pas orësh e orësh të tëra”, tha një zyrtar.

”Kjo është një mrekulli”, shtoi ai.

Ai arriti të shpëtonte vetëm duke u mbajtur pas motorit të barkës dhe duke u mbështjellë me një plastmas për t’u mbrojtur nga i ftohti.

LEXO EDHE:

Back to top button