McLaren arrin shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë për 2.1 sekonda

Të gjithë e dinë që McLaren janë vetura jashtëzakonisht të shpejta dhe si krahasim me një kafshë, ato krahasohen me një ‘cheetah’, për shkak të shpejtësisë së saj. DragTimes tashmë ishte duke e testuar veturën McLaren 765LT, dhe ajo arriti një rekord të pabesueshëm. Performanca e tij e mëparshme më e mirë ishte 9.76 sekonda në 232 km / orë me një 720S, por kësaj radhe ishte duke u testuar një McLaren 765LT.

- Advertisment -

Duke përdorur gomat e rrugës Pirelli P Zero që erdhën me makinë, kjo veturë u fut me shpejtësi prej 9.41 sekonda në një distancë prej 241.4 km / orë. Në garën e saj të parë, makina arriti një kohë marramendëse gjithashtu, por kjo nuk ishte aq e mirë për të. Gara e dytë ishte më e mirë për të, ajo theu rekordin duke kapur shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë,për vetëm 2.1 sekondash.

LEXO EDHE:

Back to top button