Mediat italiane zbulojnë “fajtorin” për barazimin e Milanit ndaj Bolonjës

Ndeshje për të harruar për Teo Hernandez. Krahas penalltisë së humbur, anësori i Milanit vuajti shumë edhe nga Zirkze kur dilte përpara në krah.

“Ai nënvlerëson gjithçka dhe të gjithë – analizon “Gazzetta dello Sport” – vrapimet e Fabian, ato të Zirkze dhe Orsolini që vlejnë dy gola  dhe… penalltia e dytë e Milanit

 

“Ai nuk mbyllet, me Zirkze që shënon për  kuqeblutë” – shkruan “Tuttosport” – në mënyrë më bindëse kur nis me shpejtësi. Ai godet penalltinë për të çuar rezultatin në 2-1, por në shtyllë”.

 

“Futbollisti i vetëm i Serisë A i aftë të ndryshojë frontin në 10 sekonda: mbresëlënës, kur ai fillon me këmbën e tij nuk ka asnjë shenjë që ka rëndësi. Faza e mbrojtjes është një histori tjetër. Zirkze zgjerohet me dëshirë nga e djathta dhe francezi lë shumë dyer të hapura. Gjuajtja e penalltisë goditi shtyllën është pikëçuditja e një paraqitje negative,” thuhet në analizën e TMW-së.

Vlerësimet e mediave italiane për Teo Herandez

 

TuttoMercatoËeb.com: 4.5

Gazzetta dello Sport: 4.5

Tuttosport: 5.5

Corriere dello Sport: 5

Corriere della Sera: 5.5

Milanneës.it: 5.5

LEXO EDHE:

Back to top button