Mediat kritikojnë, Birhof beson te trajneri Loev

Mediat në Gjermani ashpër kanë kritikuar punën dhe strategjinë e trajnerit Joakim Loev, pasi Spanja e poshtëroi 6-0 Gjermaninë në një sfidë vendosëse në Ligën e Kombeve.

- Advertisment -

E përdithsmja gjermane “Bild” ka reaguar duke krijuar përçarje dhe duke u shprehur se portieri Manuel Nojer kërkon kthimet e Myllerit, Hummellsit dhe Boatengut te kombëtraja e Gjermanisë, të cilët janë larguar nga trajneri Loev.Sakaq, ka nisur qarkullon edhe emri i Hansi Flikut për pankinën e Gjermanisë.

Mirëpo drejtori sportiv, Oliver Bierhof, në emër të Federatës Gjermane ka deklaruar se “Loev nuk lëviz dhe është i konfirmuar. Nuk ka asnjë dyshim mbi këtë gjë”.

LEXO EDHE:

Back to top button