Medvedev, i pari në gjysmëfinale të “US Open”

Danil Medvedev është gjysmëfinalisti i parë i turneut Masters “US Open”, që aktualisht zhvillohet në në SHBA. Tenisti rus në çerekfinale mundi Botin van de Zandhullin me 3-1 në sete ose 6:3, 6:0, 4:6 и 7:5 në geme.

- Advertisements -

Medvedev në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e sfidës në mes Feliks Ozhe Alisijam dhe Karlos Allkaraz.

Në krahun tjetër të shortit, Gjooviqi sfidon Beretinin, ndërsa Zverevi përballet me Harrisin.

LEXO EDHE:

Back to top button