MekGregor vë bast 60 mijë dollar për sulmuesin e Portugalisë

Ish kampioni i arteve marciale mikse Konor MekGregor ka vënë bast 60 mijë dollarë që Kristiano Ronaldo të fitojë titullin e golashënuesit më të mirë të Kampionatit Europian 2024.

Përmes një postimi në profilin e tij në “Instagram”, irlandezi ka publikuar një foto ku tregon bastin e vënë. Në rast se CR7 shpallet golashënuesi më i mirë, atëherë MekGregor do të fitojë 900 mijë dollarë. Në ndeshjen e parë të “Euro 2024”, atë të fituar 2-1 ndaj Republikës Çeke, Kristiano Ronaldo nuk realizoi asnjë gol.

MekGreor, ylli i MMA, sipas “Forbes”, ishte sportisti më i paguar në botë në vitin 2020, me fitime prej rreth 180 milionë dollarësh, shumica e të cilave erdhën nga marrëveshjet tregtare dhe sponsorizimet. Atë vit ai ishte një nga vetëm katër sportistët që fitoi më shumë se njëqind milionë dollarë, përpara Lionel Mesi dhe Kristiano Ronaldo.

LEXO EDHE:

Back to top button