Mëngjesin e së shtunës kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë telefonatë nga ministri i Jashtëm grek, Dendias

Mëngjesin e së shtunës kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një telefonatë nga ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias.

Vetë Dendias ka njoftuar për telefonatën por nuk ka dhënë shumë detaje.

Ai ka thënë se kanë folur për zhvillimet e fundit.

“Fola sot përmes telefonit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Diskutimi ishte i fokusuar në zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe në dialogun Prishtinë-Beograd”, ka njoftuar ai në Twitter.

LEXO EDHE:

Back to top button