Mesfushori i Mallme-s, do të vesh fanellën e Maqedonisë?!

FIFA ka dhënë dritë jeshile për mesfushorin e Mallmes, Erdal Rakip, se mund të luajë për përfaqësuesen seniore të Maqedonisë. I njëjti mund të vesh fanellën e Maqedonisë në sfidat eliminatore të muajit tetor, kundër Lihtenshtajnit dhe Gjermanisë. Rakip-i, ka pasaportë të Maqedonisë dhe mund të jetë një përforcim i madh, duke ditur se mund të mungojnë Enis Bardhi dhe Arian Ademi, për shkak të lëndimit.

- Advertisements -

Kujtojmë se Erdal Rakip është lindur më 12 shkurt të vitit 1996 në Mallme, ndërsa prindërit e tij kanë jetuar në rrethin e Resnjës, para se të kalojnë në Suedi.

Ai ka regjistruar 17 parqitje për Suedinë U17, ndërsa aktualisht me Mallmen luan në Ligën e Kampionëve. Më parë ishte pjesë e Benfikës dhe Kristal Pallasit.

LEXO EDHE:

Back to top button