Mësohet arsyeja pse vajza u lidh me rrjetin e “Roland Garros”-it

Ndeshja e gjysmëfinale në “Roland Garros” mes Kasper Rudd dhe Marin Çiliç u ndërpre nga një vajzë në setin e tretë, e cila vrapoi në fushë dhe u lidh në rrjetë.

Mesazhi sekret i vajzës u zbulua shumë shpejt dhe ky është një tjetër incident, pasi të ngjashme kishin ndodhur edhe më parë në fushat e futbollit.

Vajza në bluzë kishte gjithashtu një adresë në internet që gjurmon ndryshimet klimatike.

“Unë vrapova në fushë sepse nuk mund të rrezikoja më dhe të mos bëja asgjë për ndryshimin e klimës,” tha ajo.

LEXO EDHE:

Back to top button