Mësohet se kujt i ka dedikuar golin Edon Zhegrova

Edon Zhegrova ka bërë një dedikim të golit të fundit me fanellën e Lille në ndeshjen ndaj Lionit. Lille u mposht pas një rikthimi befasues nga Lioni me rezultat 3-4 në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të në Ligue 1. Njëri nga golat e vendasve u shënua nga sulmuesi prishtinas, Zhegrova, i cili gjeti rrjetën në minutën e 37-të për epërsinë 2-0.

Pas goli të bukur nga distanca, Zhegrova befasoi të gjithë duke festuar me një maskë në fytyrë. Megjithatë, tashmë edhe gjetur edhe arsyeja e festës, e cila ishte një dedikim për një këngëtar të njohur,

Zhegrova shkoi në një koncert të M Huncho disa ditë para ndeshjes së tij me Lille dhe iu dhurua një maskë. Reprezentuesi i Kosovës i premtoi reperit se nëse shënonte se do ta vendoste maskën dhe një gjë të tillë.

LEXO EDHE:

Back to top button