Mësohet se sa kohë do të mungojë mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës

Talenti katalanas, Pedri, u detyrua të largohej shpejt nga fusha në çerekfinalen Spanjë-Gjermani (2-1) si pasojë e ndërhyrjes nga Toni Kroos.

21-vjeçari ka pësuar një shembje të gjurit, dëmtim që do e mbajë rreth 1 muaj larg fushave të blerta. Europian i përfunduar për një nga lojtarët më të rëndësishëm të iberikëve, të cilët në datën 9 korrik do të përballen me Francën për një biletë në finalen e madhe të Gjermani 2024.

Përveç tij, trajneri Luis De la Fuente nuk do të ketë të gatshëm për klasiken europiane në gjysmëfinalen kundër “Gjelave” edhe Karvahal, Feran Torres dhe Le Normand.

LEXO EDHE:

Back to top button