Mesut Ozil aktivizohet pas 322 ditë

Mesut Ozil u aktivizua nga stoli në ndeshjen e parë me Fenerbahçen, duke fituar me rezultat 2-1 ndaj Hatayspor. Ozil nuk ishte përfshirë në një ndeshje futbolli plotë 322 ditë dhe në ndeshjen e parë për Fenerbahçen i dha fund këtij rekordi negative.  Mesfushori nuk u inkuadrua në listën e Premierligës si lojtar i Arsenalit dhe e njëjta ishte edhe në Ligën Evropa. Trajneri i Fenerbahçe, Erol Bulut e konsideroi të arsyeshëm për të bërë debutimin e tij – ku edhe u inkuadru në minutën e 77-të. Pas lojës Ozil postoi në “Tëitter” për këtë ndeshje dhe me momentin e tij të veçantë.

- Advertisment -

“Ndjenjë e madhe që kam bërë debutimin tim për Fenerbahçe”.

LEXO EDHE:

Back to top button