Metalurgu sfidon skuadrën e Kriensit


Skuadra e Metalurgut në hendboll, në raundin e dyt eliminator të Ligës Evropa, do të përballet me skuadrën zvicerane të Kriensit. Në raundin e parë, Metalurgu eliminoi skuadrën e Spaçvës nga Kroacia, dhe tan përball ka një kundërshtarë më serioz.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në Shkup, ku skuadra e Metalurgut duhet të krijojë epërsi më të madhe para sfidës kthyese në Zvicër. Përballja kthyese zhvillohet më 29 shtator, një javë pas takimit në Shkup.

LEXO EDHE:

Back to top button