Milani “fundos” Venezian me Diazin dhe Hernandezin

Skuadra e Milanit është kthyer te fitorja në Serie A, pas barazimit 1-1 të marrë të dielën e kaluar në fushën e Juventus. “Kuqezinjtë” kanë mposhtur 2-0 Venezia-n në javën e pestë të kampionatit italian.

- Advertisements -

fida e luajtur në “San Siro” është vendosur në pjesën e dytë.

Diaz ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 68-të dhe The Hernandez ka vulosur fitoren e skuadrës së Pioli-t në të 82-ën. Kjo fitore e ka ndihmuar Milan që të kapë Inter-in në vendin e parë të renditjes me 13 pikë.

LEXO EDHE:

Back to top button