Mistere të reja në trailerin e ri të dokumentarit për Princeshën Diana

Mistere të reja në trailerin e ri të dokumentarit për Princeshën Diana

Princesha Diana do të sillet në jetë në një dokumentar të HBO, të titulluar ” The Princess “, i cili tregon jetën e saj nga martesa me Princin Charles deri në vdekjen e saj në moshën 36-vjeçare në 1997.

Traileri është publikuar dhe hapet me pamje nga intervista famëkeqe e Dianës dhe Crolo në vitin 1981. Duke folur për Dianën në klip, Charles kujton ” çfarë 16-vjeçareje tërheqëse ishte ajo “, ndërsa theksohet profili i lartë i Princeshës së Uellsit, me një gazetar për të thënë: “Princesha ishte gjëja më e mirë që i ka ndodhur monarkisë për shekuj “.

YouTube video

Marrëdhënia e trazuar e Dianës me median është fokusi i dokumentarit. “Dokumentari thellohet në jetën e Dianës, nën shkëlqimin e vazhdueshëm dhe shpesh ndërhyrës të qendrave të vëmendjes së medias ,” sipas HBO dhe thekson se ” filmi shpaloset sikur të ishte në të tashmen, duke i lejuar shikuesit të përjetojnë kultin, por edhe intensivin. shqyrtimi i çdo lëvizjeje të Dianës dhe gjykimi i karakterit të saj”.

Traileri përfshin gjithashtu pamjet e princit të ri William dhe Princit Harry si djem të rinj dhe pamjet e funeralit të nënës së tyre. “The Princess” do të shfaqet premierë më 13 gusht në HBO./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button