ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Безживотното тело на Ердон Рамадани идентификувано од семејството, ќе има и обдукција

Безживотното тело на Ердон Рамадани идентификувано од семејството, ќе има и обдукција

Откако безживотно тело беше најдено утринава околу 10:40 часот во водите на реката Вардар кај касарната Еребино семејството го идентификуваше и препозна Ердон Рамадани. Тоа е 22 годишникот од Куманово кој на 27 септември со автомобил фолксваген голф излета од автопатот во реката Вардар од мост кај селото Желино.

Advertisements

-По наоѓање на телото, извршена е идентификација од најблиските членови на семејството на Е. كيفيه لعب البوكر Р. . Извршен е преглед од лекар од Судска медицина, додека Јавен обвинител наредил обдукција на телото, информираше Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово. قواعد لعبة البوكر

По пет дневна потрага телото беше најдено утринава од страна на полицајци од СВР Тетово во водите на реката Вардар кај бетонски мост во близина на касарната Еребино.

Изминативе денови претставници на повеќе институции учествуваа во потрагата по младиот кумановец, а беа вклучени нуркачи и кучиња трагачи. اربح مال مجانا

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button