ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Телото на 22-годишниот кумановец е испратено во мртовечницата во Тетово, ова се новите детали

Телото на 22-годишниот кумановец е испратено во мртовечницата во Тетово, ова се новите детали

Телото на Ердон Рамадани сега е во тетовската мртовечница каде се очекува да се изврши обдукцијата, пишува Алсат.

Advertisements

Во моментов, според извештаите на новинарите на Алсат од теренот, присутни се членовите на семејството на жртвата, кои чекаат потврда од судски вештак.

Телото на Ердон е пронајдено пред неколку минути, на 1 километар од местото каде што пред пет дена со автомобилот паднал во реката Вардар./Alsat.mk

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button