СПОРТ

Џеко израмни рекорд на легендарниот Роналдо од 1998 година

Босанскиот репрезентативец Един Џеко беше човек кој го реши мечот на Интер. Италијанскиот шампион губеше со 0-1 од Сасуоло, по што Џеко влезе и ја промени играта. Прво стигна до 1-1, а потоа избори пенал за 2-1.

Advertisements

Тоа беше шести гол на седум натпревари за Џеко сезонава во Серија А, па така Босанецот израмни рекорд на поранешниот напаѓач на Интер, Роналдо, кој даде шест гола во првите седум кола во сезоната 1997/98, пишува Суперспорт.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button