СПОРТФУДБАЛ

Џеко: Не кaзнија за нашите не искористени шанси

Центарфорот Един Џеко чувствува дека Интер заминува со кренати глави по поразот од Ливерпул со 2-0 на домашен терен, бидејќи покажа дека може да се натпреварува на ова ниво од Лигата на шампионите.

Advertisements

„Нероаѕурите“ долго време доминираа на „Сан Сиро“ и ја тресеа стативата со Хакан Чалханоглу, но не можеа да ги бројат шансите, проблем што постојано го трпат во Лигата на шампионите во досегашниот дел од сезоната. Наместо тоа, „црвените“ беа клинички, постигнувајќи погодоци со двата удари кон голот на Роберто Фирмино и Мохамед Салах, што им донесе победа на гости од 2-0.

„Единствено што ни недостигаше беше победата на овој натпревар. Игравме толку добро 65 минути, имавме шанси и не дозволивме ништо, на едната од најдобрите екипи во Европа. Жално е да се не победат од корнер, каде што обично сме многу силни. Ова е проблемот против големите екипи, ако не ги искористиш шансите, на крајот ќе те казнат“, рече меѓу другото Џеко

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button