ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Дојави за бомби во 33 основни училишта во Скопје

Во 33 основни училишта во Скопје денеска има дојави за поставени експлозивни направи.

Advertisements

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

– Денеска (07.02.2023) околу 12:30 часот во СВР Скопје е пријавено дека на електронска адреса на 33 основни училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна нaправа. Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button