МАКЕДОНИЈА

ДУИ почна да слави и во Тетово

Со зурли и тапани вечерва пред седиштето на Демократската унија за интеграција (ДУИ) во Мала Речица слават симпатизерите и приврзаниците на Бујар Османи, кандидатот за претседател од „Европскиот фронт“.

На видеата се гледа како со народна музика карактеристична за албанскиот фолклор.

 

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button